Jsme rozdvojeni - Annick de Souzenelle


Annick de Souzenelle v této knize zkoumá biblický Jonášův příběh a nejen s pomocí hlubinné Jungovy psychologie hledá příčiny roztržení našeho bytí a lék k jeho opětovnému scelení.

Knihu doplňuje rozhovor s Annick de Souzenelle o objevování vertikální reality, reaktivaci našeho vnitřního jádra, tělesných technikách a integraci druhého.

O autorce: Annick de Souzenelle, narozena 4.11.1922. Poté, co studovala matematiku, Annick de Souzenelle měla dlouhou kariéru jako zdravotní sestra anestezioložka a také pracovala jako psychoterapeut. Svou prací neposiluje jen tradiční víru, ale v podstatě navazuje na základy judo-křesťanské spirituality, a zatímco jiní mudrci se uzavírají, ona je stále otevřená i k jiným tradicím.

Říká se jí také první dáma jungiánské části psychologie. Její knihy jsou inspirovány díly C.G.Junga. Tato část anylytické psychologie byla založena Carl Gustav Jungem (1875-1961).

Je autorkou mnoha knih o spiritualitě. Vydává je nakl. Malvern, link a objednávka knihy je zde = ZDE, pokud byste měli zájem o knihu Symbolismus lidského těla ptejte se přímo v knihkupectví = ZDE.

Bohaté životní zkušenosti, zahrnující studium matematiky i hebrejštiny a společenských věd, práci ošetřovatelky i psychoterapeutky a učitelky, umožnily A. de Souzenelle vytvořit si vlastní pohled na křesťanství, v němž mnohý čtenář najde odpověď na nejednu palčivou otázku. Vycházíme z její práce i na našich seminářích LES.

Je autorem mnoha knih, mezi nimi: "Le symbolisme du corps humain" (Albin Michel, 1991), "La parole au coeur du Corps" (Albin Michel, 1993), "Pracovní sur le chemin de la Lumière" ( Albin Michel, 1994),"Le feminin de l'être" (Albin Michel, 1997), "Oedipe intérieur" (Albin Michel, 1999), "Manifeste hrnout une mutace intérieure" (Le Relié, 2003).

Její internetové stránky: http://souzenelle.free.fr